Ogłoszenia parafialne- 14.04.2024r.

3 Niedziela Wielkanocna r. b

1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie oraz Ósmy Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę.

2. Dzisiaj  w naszej parafii uroczyście obchodzimy Dzień Ofiar Zbrodni Katyńskiej przy bodajże pierwszym powstałym pomniku w Polsce.

3. Bóg zapłać za ofiary ze Skarbonek wielkopostnych złożone w ubiegłą niedzielę, jeżeli ktoś miałby jeszcze życzenie złożyć ofiary na cele charytatywne, to prosimy w kościele bądź na konto parafialne.

4. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy chętnie podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

5. Jutro po mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z dziećmi i ich rodzicami przed I Komunią św.

6. I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 5 maja br. na  mszy św. o godz. 11.00. Do I Komunii św. przystąpi 6 dzieci.

7. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w ostatnią niedziele maja (26.05) na  mszy św. o godz. 11.00.

8. Bóg zapłać za  składane ofiary na remont plebanii po 50 zł od rodziny na miesiąc, na tacę i na konto parafialne.

Zakończono wreszcie malowanie ścian i układanie płytek na poziomie mieszkalnym, szczególne podziękowanie wszystkim, którzy malowali te pomieszczenia, okna, ościeżnice, drzwi, układali płytki, czyścili i lakierowali parkiet, zakładali nową instalacje elektryczną, gniazda i lampy, robili porządki etc. Teraz trzeba będzie powoli meblować…        W połowie maja mają być montowane meble do kuchni.

Zachęcam nadal do ofiarności i pomocy wszystkich Parafian, aby móc podejmować różne prace w parafii.

9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie „Niedzieli”, można przeczytać wiele ciekawych artykułów, tym samym zgłębiając swoją wiedzę religijną.

10. Po mszy św. ministranci będą rozdawać kolejny, darmowy numer czasopisma religijnego „Dobre Nowiny”.

11. Bóg zapłaćza sprzątanie kościoła oraz składane ofiary, na następny tydzień proszę kolejnych  Parafian. Ponieważ rozpoczęliśmy prace konserwatorsko-malarskie dlatego proszę, aby grupa parafian, która będzie sprzątać w soboty (po wieczornej mszy św.) również drugi raz sprzątała w środy po wieczornej mszy św. Szczególnie odkurzając i myjąc podłogę i ławki.

12. W przyszłą niedzielę (21.04) po mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie młodzież klas 7, którzy rozpoczęli już przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

piątek,

Piątek, III Tydzień Wielkanocny